Ethernet mediaomvandlare TX/FX med ST kontakt

Ethernet mediaomvandlare TX/FX med ST kontakt

Art.nr: 102MC-ST

2 122 SEK

10/100BaseTX to 100BaseFX Media Converter (Multimode, ST style connector) N-Tron™ 100-serien är en flexibel och ekonomisk serie av produkter för det industriella nätverket. Gemensamma egenskaper: • Redundant spänningsmatning (10-30 VDC) • Industriell kapsling för DIN-montage • > 2M timmars MTBF • LED länk/aktivitetsstatus ...

Läs mer >>

102MCE-ST-15 - Ethernet mediaomvandlare TX/FX med ST kontakt, 15 km

3 583 SEK

102MCE-ST-40 - Ethernet mediaomvandlare TX/FX med ST kontakt, 40 km

4 550 SEK

102MCE-ST-80 - Ethernet mediaomvandlare TX/FX med ST kontakt, 80 km

9 889 SEK

102MC-SC - Ethernet mediaomvandlare TX/FX med SC kontakt

2 122 SEK

102MCE-SC-15 - Ethernet mediaomvandlare TX/FX med SC kontakt, 15 km

3 583 SEK

102MCE-SC-40 - Ethernet mediaomvandlare TX/FX med SC kontakt, 40 km

4 550 SEK

102MCE-SC-80 - Ethernet mediaomvandlare TX/FX med SC kontakt, 80 km

9 889 SEK

10/100BaseTX to 100BaseFX Media Converter (Multimode, ST style connector)
N-Tron™ 100-serien är en flexibel och ekonomisk serie av produkter för det industriella nätverket.

Gemensamma egenskaper:
• Redundant spänningsmatning (10-30 VDC)
• Industriell kapsling för DIN-montage
• > 2M timmars MTBF
• LED länk/aktivitetsstatus
• Unmanaged Operation
• ESD-skyddsdioder på RJ-45-porten
• Dioder för överspänningsskydd på matningsingång

Mediaomvandlare 10/100BaseTX till 100BaseFX
• En RJ-45 10Baset port
• En 100 BaseFX Port (ST Kontakt)
• Enkel repeater
• Full/Halv duplex RJ45
• temp.omr: -40°C- 80°C drifttemp.
• Dimension (7,37 x 3,81 x 12,2 cm) Vikt: 0,28 kg

Beställ produktinformation

Fyll i formuläret nedan om du vill veta mer om denna produkt så kontaktar vi dig inom kort!

Produktansvarig

Johan Sturesson
Säljare
Tel +46 (0)54 52 10 46
Mob +46 (0)705-52 00 14